Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Pierwsza Kandydatka na Prezydenta Warszawy - wywiad
Data dodania: 2018-02-17 07:38:12

Pierwsza Kandydatka na Prezydenta Warszawy Pani dr Krystyna Krzekotowska została oficjalnym kandydatem Światowego Kongresu Polaków na Prezydenta Warszawy 1. Dlaczego chce Pani kandydować? Chce kandydować na Prezydenta Warszawy, ponieważ nie chcę aby kolejny raz Warszawiacy byli skazani na wybór między pomiędzy PISem a Platformą Obywatelską. Zamierzam pełnić tę funkcję, gdyż chcę aby Warszawa była przyjaznym miastem, aby mitręga i bezduszność urzędnicza raz na zawsze znikła z Warszawskich urzędów, aby troska o mieszkańców była emanującym na całą Polskę.

Pierwsza Kandydatka na Prezydenta Warszawy
Pani dr Krystyna Krzekotowska została oficjalnym kandydatem Światowego Kongresu Polaków na Prezydenta Warszawy

1. Dlaczego chce Pani kandydować?
Chce kandydować na Prezydenta Warszawy, ponieważ nie chcę aby kolejny raz Warszawiacy byli skazani na wybór między pomiędzy PISem a Platformą Obywatelską. Zamierzam pełnić tę funkcję, gdyż chcę aby Warszawa była przyjaznym miastem, aby mitręga i bezduszność urzędnicza raz na zawsze znikła z Warszawskich urzędów, aby troska o mieszkańców była emanującą na całą Polskę.
Chcę kandydować, bo mam odpowiedni program i fachowych ludzi do jego realizacji, w tym mających doświadczenie zdobyte w czasie pobytu za granicą. Jestem przygotowana do pełnienia tej zaszczytnej funkcji gdyż mam odpowiednie wykształcenie, jestem doktorem nauk prawnych, wykładowcą w katedrze Prawa Cywilnego na Uczelni Łazarskiego oraz na niemieckich uczelniach. Jestem ekspertem w dziedzinie prawa mieszkaniowego, wieloletnim radą prawnym miasta i spółdzielni. W latach 1998-2001 byłam Radcą Ambasady Polskiej w Berlinie. Wykształcenie oraz zdobyte kwalifikacje w kraju i za granicą dają gwarancje fachowości i wolności od partyjnych interesów, co pozwoli skupić uwagę na rzeczywistych potrzebach mieszkańców Warszawy.

2. Jakie zmiany zamierza Pani wprowadzić w Warszawie jeżeli obejmie urząd?
Warszawa moich marzeń ma być miastem pięknym, wygodnym i przyjaznym mieszkańcom. Dzięki podejmowaniu decyzji dla obywateli i wspólnie z obywatelami.
Problemy Warszawy, w tym bariery urzędnicze rozwoju gospodarczego, uciążliwości związane z komunikacją, smogiem, brakiem dobrze zarządzanych zasobów mieszkaniowych, uwzględniających potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych, utrudnienia w dostępie do lekarzy, do terenów zielonych i miejsc rekreacyjnych, ochrona mieszkańców bezprawnie pozbawianych własniści lub statusu lokatora komunalnego - wszystko to wymaga zmian w dotychczasowej polityce miasta st. Warszawy i przywrócenia gminom ich dawnych uprawnień. Wymaga to niestrudzonej pracy uzdolnionych i stale doskonalących swoje umiejętności fachowców, wrażliwych i wolnych od urzęniczej znieczulicy, otwartych na współpracę z oganizacjami pozarządowymi i mediami, dzięki którym jest realizowane konstytucyjne prawo mieszkańców do informacji.

3. Dlaczego Pani kandydatura stanowi dobrą alternatywę dla kandydatów opozycji oraz PiS?
Potrzebny jest taki jak ja kandydat na Prezydenta Warszawy, na którego zagłosują ludzie, którym nie odpowiada żadna z dotychczasowych opcji, który daje gwarancję fachowości i jest wolny od partyjnych sporów, co pozwoli skupić uwagę na rzeczywistych potrzebach mieszkanców. Kandydat, który będzie łączył a nie dzielił, budował a nie burzyl, szanował i docenial każdego obywatela a nie deprecjonowal i poniżał, kandydat, który chce i potrafi stwarzać szanse dla przedsiębiorczych a zarazem otaczać opieką słabszych, który wie, jak dzięki współpracy Warszawiaków i Polaków w kraju z Polakami za granicą, pozyskać dla rozwoju miasta WARSZAWY kapitał i nowe technologie oraz jak uwolnić uśpiony potencjał intelektualny Polaków.