Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


BENEFIS dr Elżbiety Woźniakowej
Data dodania: 2013-10-12 12:50:59

Benefis dr Elżbiety Woźniakowej Wrocław 12.10.2013 r. W dniu 12.10.2013 r. w salach Muzyki i Literatury we Wrocławiu pl. Kościuszki 9 odbył się BENEFIS dr Elżbiety Woźniakowej z okazji 50- lecia pracy zawodowej i działalności społecznej, rozpoczętej we Wrocławiu w roku 1963. Miałam zaszczyt i przejemność ucztstniczyc w bebefisie Wspólnie z Katarzyną Chechłowskq odbyłem podróź z Warszawy do Wrocławia. A było warto, gdyż osobowość i dorobek dr Elżbiety są niezwykle. Wyrażali to licznie przybyli uczestnicy z kręgu znajomych i przyjaciół, którzy mieli niezwyle fascynującą przygodę intelektualną we współpracy z dr Elżbietą Woźniakową. Mnie przypadła w udziale naprawdę wyjątkowa i niepowtarzalna szansa współpracy w dziedzinie integracji europejskiej. W tym czasie przewodniczyłyśmy organizacjom , które brały udział w kampanii na rzecz wejścia Polski do Unii Europejskiej. Doktor Elżbieta była prezeską Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i Twórczych, a ja doktor Krystyna Fundacji Międzynarodowy Instytut Prawa i Mieszkalnictwa. Niedługo potem stałam się członkinią Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i Twórczych i tym charakterze uczestniczyłem w wielu europejskich inicjatywach pogłebiających integrację europejską, m.inn. w f ormie krajowych i międzynarodowych konnferencji,na których zyskałysmi sobie miano Multifunkcjonirte Frau. Doktor Elżbieta nauczyła mnie tego, jak można efektywnie dziłać pełniąc na takich konferencjach jednocześnie rolę organizatora,moderatora, referenta, tłumacza i sprawozdawcy. Już wkrótce przyszło nam się wspólnie zmierzyć z kolejnym ambitnym wyzwaniem - pierwszymi historycznymi wyborami do Parlamentu Feuropejskiego.Nie czekaliśmy bynajmniej na zaproszenie ze strony komitetów partyjnych, które dominują w kampaniach samorządowych lecz założyłyśmy obywatelski Komitet Wyborczy Razem dla Przyszłości, w którym dr Elz bieta Woźniakową objęła najbardziej odpowiedzialną i trudna funkcję Penomocnika Finansowego, z której się znakomicie wywiązała. Sporządzone przez Nią sprawozdanie finansowe zostało zaakceptowane przez Państwową Komisję Wyborczą, która odrzuciła wówczas sprawozdania wielu komitetów partyjnych, dssponujących finansami na wynajęcie speecjalistów w tej dziedzinie.

Benefis dr Elżbiety Woźniakowej Wrocław 12.10.2013 r.
W dniu 12.10.2013 r. w salach Muzyki i Literatury we Wrocławiu pl. Kościuszki 9 odbył się BENEFIS dr Elżbiety Woźniakowej z okazji 50- lecia pracy zawodowej i działalności społecznej, rozpoczętej we Wrocławiu w roku 1963.
Miałam zaszczyt i przejemność ucztstniczyc w bebefisie Wspólnie z Katarzyną Chechłowskq odbyłem podróź z Warszawy do Wrocławia.
A było warto, gdyż osobowość i dorobek dr Elżbiety są niezwykle. Wyrażali to licznie przybyli uczestnicy z kręgu znajomych i przyjaciół, którzy mieli niezwyle fascynującą przygodę intelektualną we współpracy z dr Elżbietą Woźniakową.

Mnie przypadła w udziale naprawdę wyjątkowa i niepowtarzalna szansa współpracy w dziedzinie integracji europejskiej.

W tym czasie przewodniczyłyśmy organizacjom , które brały udział w kampanii na rzecz wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Doktor Elżbieta była prezeską Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i Twórczych, a ja doktor Krystyna Fundacji Międzynarodowy Instytut Prawa i Mieszkalnictwa.

Niedługo potem stałam się członkinią Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i Twórczych i tym charakterze uczestniczyłem w wielu europejskich inicjatywach pogłebiających integrację europejską, m.inn. w f ormie krajowych i międzynarodowych konnferencji,na których zyskałysmi sobie miano Multifunkcjonirte Frau. Doktor Elżbieta nauczyła mnie tego, jak można efektywnie dziłać pełniąc na takich konferencjach jednocześnie rolę organizatora,moderatora, referenta, tłumacza i sprawozdawcy.

Już wkrótce przyszło nam się wspólnie zmierzyć z kolejnym ambitnym wyzwaniem - pierwszymi historycznymi wyborami do Parlamentu Feuropejskiego.Nie czekaliśmy bynajmniej na zaproszenie ze strony komitetów partyjnych, które dominują w kampaniach samorządowych lecz założyłyśmy obywatelski Komitet Wyborczy Razem dla Przyszłości, w którym dr Elz bieta Woźniakową objęła najbardziej odpowiedzialną i trudna funkcję Penomocnika Finansowego, z której się znakomicie wywiązała. Sporządzone przez Nią sprawozdanie finansowe zostało zaakceptowane przez Państwową Komisję Wyborczą, która odrzuciła wówczas sprawozdania wielu komitetów partyjnych, dssponujących finansami na wynajęcie speecjalistów w tej dziedzinie.

Niektóre projekty realizowane z doktor Elżbietą Woźniakową zostały docenione w pełni dopiero po latach.
I tak na zorganizowanej w sali Senatu RPpoświęconej przyszłości współpracy prawniczej i prawników w Europie zgłosiłyśmy postulat powołania ze środków Unii Europejskiej w WARSZAWIE. EUROPEJSKIEJ AKADEMII PRAWA na wzór podobnej akademii w Trier, która służy. głównie prawnikom i kochronie praw obywateli tzw. Starych państw członkowskich.
Po wielu latach Unia Europejska rozpisała konkurs za 8 mln. Euro na realizację tego projektu.
jesteśmy w trakcie opracowywania wniosku w tej materii i bardzo liczymy
że znajomość rzeczy, solidność, wytrwałość i konsekwencja dominujące w postawie Szanownej Jubilatki, będą nadal pomocne w realizacji tego i wielu innych projektów na rzecz integracji europejskiej.